Komplett servicepartner nära dig

Anlita vår expertis inom materialhantering, förbränning och rening.

Vi erbjuder våra kunder en rikstäckande serviceoraganisation med kompetenta servicetekniker.

Anlita oss för:

  • Analys och val av rätt tekniklösning för att klara kraven på låga utsläppsnivåer.

  • Uppgradering av befintliga anläggningar.

  • Service och underhåll för att säkerställa högsta möjliga tillgänglighet. Vi ser till att slit- och reservdelar alltid finns på plats för trygg och säker drift.

  • Serviceavtal skräddarsytt efter era önskemål.

Servicekontor på 4 orter i Sverige

Med servicekontor i Stockholm, Sundsvall,  Kristianstad och Hagfors når vi flera orter
i Sverige inom någon timme.

Frågor?

Ta gärna kontakt med våra servicekontor

Stockholm
Lars Norrman
lars.norrman@saxlund.se
Mobil: 072-544 77 00

Hagfors
Tommy Jansson
tommy.jansson@saxlund.se
Mobil: 070-545 39 75

Kristianstad
Eftermarknadschef
Ragnar Wittink
ragnar.wittink@hotab.se
Telefon: 044-777 87 31

Kristianstad
Service & Reservdelar, Mek
Sven Glimberg
sven.glimberg@hotab.se
Telefon: 044-777 87 32

Kristianstad
Service & Reservdelar, El & Styr
Christoffer Nilsson
christoffer.nilsson@hotab.se
Telefon: 044-777 87 33

Kristianstad
Service, El & Styr
Joakim Nilsson
joakim.nilsson@hotab.se
Telefon: 044-777 87 35